Tanie opony letnie i zimowe Kraków. Jak wybrać opony do naszego samochodu?

paź 23, 2018 przez

Tanie opony letnie i zimowe Kraków. Jak wybrać opony do naszego samochodu?

Wymiana opon to temat powracający co sezon i elektryzujący właścicieli samochodów. Pojawiają się pytania o to, kiedy najlepiej dokonać zmiany, jakie opony najlepiej wybrać. Czy warto wymienić tanie opony letnie Kraków na tanie opony zimowe Kraków? A może lepiej postawić na droższe modele lub nawet zainwestować w opony typu Run Flat?

tanie opony letnie i zimowe Kraków

Wybierając, nawet jeśli będą to najtańsze opony Kraków, zwróćmy uwagę na kilka podstawowych elementów.

Rozmiar opony. Należy stosować się ściśle do zaleceń producenta i wybierać rozmiar opony odpowiedni dla naszego auta. Rozmiar (ciąg liczb i liter) podany jest na bocznej ścianie. Pierwsza liczba określa milimetry szerokości, a druga wartość procentową tej szerokości. Trzecia wartość to średnica felgi (podana w calach).

najtańsze opony Kraków

Innymi istotnymi parametrami są: indeks nośności opony, czyli maksymalne dopuszczalne obciążenie jednej opony, przy maksymalnej prędkości naszego samochodu oraz indeks prędkości, który mówi o maksymalnej dopuszczalnej prędkości dla danej opony.

Zanim zdecydujemy się na droższe rozwiązania lub tanie opony Kraków, warto zapoznać się z zalecanymi przez producenta naszego samochodu parametrami oraz przeanalizować nasze potrzeby, pamiętając, że bezpieczeństwo na drodze powinno być priorytetem.