Wymiana opon Run Flat cena. Czy warto zainwestować w opony typu Run Flat?

paź 30, 2018 przez

Wymiana opon Run Flat cena. Czy warto zainwestować w opony typu Run Flat?

W ostatnim czasie coraz większą popularnością cieszą się opony typu Run Flat. Na czym polega ich przewaga nad zwykłymi oponami? Jak się sprawują w warunkach zimowych?

Run Flat to opony pozwalające na kontynuację jazdy, gdy opona ulegnie przebiciu i straci powietrze. W większości przypadków możemy przejechać dystans nawet do 80 km z prędkością ok. 80 km/h.

Zalety i wady opon Run Flat

Bezapelacyjnie największą zaletą takich opon jest podniesienie bezpieczeństwa jazdy po przebiciu opony oraz fakt, że nie musimy natychmiast zatrzymywać się, jeśli miejsce jest niebezpieczne. Znika również konieczność wożenia zapasowej opony w bagażniku, dzięki czemu zyskujemy dodatkową przestrzeń.
A jakie są minusy? Opony tego typu są znacznie droższe od standardowych i nie w każdym warsztacie uda się nam je wymienić. Ponadto po dłuższej jeździe bez powietrza opona może się już nie nadawać do naprawy, co będzie wymuszało zakup nowej.

Sezonowa wymiana opon Run Flat cena

Zimowa wersja opon Run Flat jest równie dobrze przystosowana do niekorzystnych warunków pogodowych, jak ich standardowe odpowiedniki. Zbudowane są na bazie tych samych rozwiązań technologicznych i różnią się nieco twardszą mieszanką. Cena wymiany może być trochę wyższa i musimy pamiętać, że może nie udać się jej dokonać w każdym warsztacie wulkanizacyjnym.