Do czego służą pierścienie centrujące? (Kraków, Poznań)

lis 30, 2018 przez

Do czego służą pierścienie centrujące? (Kraków, Poznań)

Odpowiednio dobrane felgi mogą stanowić prawdziwą ozdobę zadbanego samochodu. Można wybierać spośród rodzajów, dedykowanych do naszego samochodu lub zdecydować się na te uniwersalne. W tym przypadku potrzebne będzie jednak zakupienie dodatkowo pierścieni centrujących

Jak wybrać właściwe pierścienie centrujące Kraków?

Pierścień centrujący służy do założenia felgi uniwersalnej na piastę w taki sposób, żeby idealnie dopasować osie otworów montażowych felgi z tymi na piaście.
Z czego wytwarza się pierścienie? Najczęściej produkowane są wersje plastikowe, choć trafiają się również z aluminium lub innych metali. Nie jest to jednak główny wyznacznik, na którym powinniśmy się skupiać, wybierając odpowiednie pierścienie do naszych felg. Co jest bardziej istotne?

Podstawowym wskaźnikiem jest rozmiar pierścienia, który określają dwa parametry, np. 56, 6/72, 5. W tym przypadku pierwsza liczba określa średnice piasty, druga średnicę otworu w feldze. Obie podane są w milimetrach. Najlepiej poprosić o dokonanie dokładnego pomiaru wulkanizatora lub mechanika, dysponującego odpowiednim sprzętem.

Zadbajmy o odpowiednie dobranie pierścieni, gdyż maksymalny dopuszczalny luz na piaście wynosi 0, 1 mm