Opony Michałowice. Dlaczego warto wymienić opony na zimowe nieco wcześniej?

gru 3, 2018 przez

Opony Michałowice. Dlaczego warto wymienić opony na zimowe nieco wcześniej?

Producenci opon, wulkanizatorzy i sprzedawcy od lat powtarzają, że należy wymienić opony na zimowe wtedy, gdy temperatura powietrza na zewnątrz spadnie poniżej 7 stopni Celsjusza. Jak przygotować się do zimy, żeby nie stać w długich kolejkach do wymiany lub by nie dać się zaskoczyć zmiennej aurze?

opony Michałowice

Przede wszystkim warto pamiętać, że przed nastaniem zimy, pogoda w naszych warunkach również nie rozpieszcza kierowców. W okresie października nierzadko temperatura nie przekracza 10 stopni, a opady deszczu są bardzo częste. W takich warunkach zimowe opony sprawdzają się równie dobrze, jak ich letnia wersja. Odprowadzanie wody w przypadku opon letnich sprawdza się gorzej przy niższych temperaturach, a mieszanka zaczyna ślizgać się po asfalcie. Wcześniejsza wymiana zabezpieczy nas to również przed nagłym załamaniem pogody. Będziemy przygotowani i bezpieczni na drodze.

Ponadto liczne testy potwierdzają, że stosując opony zimowe przy temperaturze nawet do +15 stopni, skracamy ich żywotność w stopniu naprawdę minimalnym.
Z tych powodów warto zastanowić się nad wcześniejszą wymianą, np. w wulkanizacji opony Michałowice. Zabezpieczymy się wcześniej przed zimowymi zmianami pogody, oszczędzając czas i nierzadko pieniądze.