Wulkanizacja Michałowice. Na co zwracać uwagę kupując używane opony?

wrz 30, 2018 przez

Wulkanizacja Michałowice. Na co zwracać uwagę kupując używane opony?

Kiedy decydujemy się na zakup opon używanych, musimy zachować szczególną ostrożność i dokładnie sprawdzić egzemplarze, które wzbudziły nasze zainteresowanie. Warto również zasięgnąć opinii fachowców takich, jak wulkanizacja Michałowice. Dzięki temu ustrzeżemy się przed kupnem opon, które nie będą się nadawały do użytku.

Wulkanizacja Michałowice. Co mogą przed nami ukrywać sprzedający opony używane?

Głębokość bieżnika nie jest jedynym parametrem, na który musimy zwrócić uwagę. Unikajmy opon, które nie były używane, ale przeleżały dłuższy czas. Guma starzeje się, jak wszystkie inne surowce. Podobnie zwróćmy uwagę, jeśli ktoś sprzedaje niby nowe opony, po jednym, dwóch sezonach, ale… przejechał na nich 70 000 km. Po takim dystansie zapewne będą się nadawać wyłącznie do wyrzucenia.

Ważnym tematem, który pojawia się w przypadku opon używanych jest również ząbkowanie. To bardzo charakterystyczna usterka, w której opona z profilu zaczyna przypominać piłę, z dużą ilością ząbków. Jeśli założymy opony z takim uszkodzeniem do samochodu, nie będzie to niebezpieczne, jednak znacząco zmniejszy komfort jazdy. Auto będzie znacznie głośniejsze.

Kupujmy rozważnie używane opony. Dokładnie je oglądajmy i jeśli mamy taką możliwość każdy zakup konsultujmy ze specjalistami.