Opony zimowe Michelin Kraków. Opony zimowe – budowa i charakterystyka

paź 13, 2018 przez

Opony zimowe Michelin Kraków. Opony zimowe – budowa i charakterystyka

Wielkimi krokami zbliża się zima, a wraz z nią moment na wymianę ogumienia naszego samochodu na wersję zimową, na przykład na opony zimowe Michelin Kraków. Czym się wyróżniają? Dlaczego podnoszą bezpieczeństwo na drodze w okresie jesienno-zimowym?

Charakterystyka opon zimowych  – opony zimowe Michelin Kraków

Opony zimowe produkuje się z miękkiej mieszanki gumy (uelastycznianej na przykład olejem z pomarańczy), która jest odporna na twardnienie w niskich temperaturach. Ich podstawowym zadaniem jest wbijać się w śnieg i wyrzucać go do tyłu samochodu. Do tego celu muszą mieć mocno porowatą strukturę z elastycznymi nacięciami na bieżniku (lamelami). Powoduje to, że są jednak znacznie mniej oszczędne oraz głośniejsze niż ich letnie odpowiedniki.

Rozwiązania pośrednie – opony całoroczne

Istnieją również rozwiązania takie, jak opony całoroczne. Między innymi wspomniany już Michelin zaprojektował wersję łączącą zimową mieszankę z letnim bieżnikiem. Inni producenci wprowadzili rozwiązanie odwrotne – letnia mieszanka z zimowymi bieżnikami.

Bezpieczeństwo jest najważniejsze, dlatego warto zadbać o dobór odpowiednich opon do naszego samochodu, który sprawdzi się w konkretnych warunkach pogodowych.