Przechowywanie opon Kraków. Jak prawidłowo przechowywać opony?

lis 13, 2018 przez

Przechowywanie opon Kraków. Jak prawidłowo przechowywać opony?

W okresach wiosennym i jesiennym wszyscy przypominają sobie o wymianie opon. Później pojawia się kolejne pytanie: „Co zrobić z oponami na następny sezon?”. Poniżej przedstawimy kilka porad, w jaki sposób właściwie je przechowywać.

Przechowywanie opon Kraków

Zanim opony będą mogły zostać odłożone do następnego sezonu, trzeba zadbać o wyczyszczenie ich, sprawdzenie ich ogólnej kondycji oraz zabezpieczenie właściwymi preparatami. Dopiero po tych wszystkich czynnościach i dokładnym wysuszeniu można zapakować je do specjalnych worków na opony, które chronią przez czynnikami zewnętrznymi, zanieczyszczeniem i promieniowaniem słonecznym. Trzeba równie starannie zadbać o felgi – oczyścić, zakonserwować i dokładnie wypolerować.

Opony powinno się przechowywać w stałej temperaturze, między -5 do +25 stopni, w pomieszczeniach gdzie wilgotność nie przekracza 70%, z daleka od źródeł ciepła takich, jak piecyki, grzejniki itp.

Jeśli nie posiadamy wystarczająco miejsca w warunkach domowych, warto rozważyć usługi, jakie oferuje przechowalnia opon Kraków. Dzięki temu zyskamy dodatkową przestrzeń w domu czy garażu, a nasze opony bezpiecznie przeczekają do kolejnego sezonu.