Wymiana opon Kraków cennik. Kiedy wymienić opony na zimowe?

gru 13, 2018 przez

Wymiana opon Kraków cennik. Kiedy wymienić opony na zimowe?

Jak co roku w momencie, gdy zbliża się zima, pojawia się pytanie wśród kierowców: „Czy wymieniać opony na zimowe już, czy jeszcze poczekać?”. Czy warto czekać do ostatniej chwili, gdy na drogach pojawi się już pierwszy śnieg?

wymiana opon Kraków cennik

Wymiana opon Kraków cennik i dostępność punktów. Wcześniejsza wymiana opon gwarantuje, że bez problemu dostaniemy się do wulkanizatora i nie będziemy musieli czekać w długiej kolejce rozdrażnionych kierowców. Ponadto w przypadku dużych miast, gdy konieczna będzie wymiana opon cena Kraków będzie bardziej racjonalna.

Producenci, wulkanizatorzy i hurtownicy zgodnie twierdzą, że opony powinno się wymienić na zimowe, gdy temperatura powietrza w ciągu dnia spada poniżej 7 stopni Celsjusza. Szczególnie powinno się brać pod uwagę godziny, w których wyjeżdżamy na drogi. Ponadto warto pamiętać, że nawet jeśli temperatura w okresie październik-listopad oscyluje w okolicy 10 stopni i pojawiają się regularne opady deszczu, to opona zimowa będzie się sprawdzać równie dobrze, jak letnia. A gdy nagle się ochłodzi będziemy dużo bezpieczniejsi na wersji zimowej.

Zadbajmy zatem wcześniej o swój komfort, bezpieczeństwo, czas i portfel, żeby zima nie zaskoczyła nas, jak co roku zaskakuje drogowców.