Najpopularniejsze marki samochodowe: Ranking i porównanie

maj 15, 2021 przez

Najpopularniejsze marki samochodowe: Ranking i porównanie

Marki samochodowe cieszą się ogromną popularnością na całym świecie. Przekonajmy się, jakie wybory kierowcy podejmują najczęściej. W niniejszym artykule przedstawimy ranking najchętniej wybieranych marek samochodowych oraz porównamy ich najważniejsze cechy.

Najpopularniejsze marki samochodowe na świecie

W ostatnich latach na rynku samochodowym utrwaliły się cztery marki jako najczęściej wybierane przez kierowców na świecie. Są to: Toyota, Volkswagen, Ford oraz Hyundai. Przyjrzyjmy się bliżej tym markom.

  1. Toyota

Toyota to japońska marka, która od lat cieszy się wielką popularnością na całym świecie. Firma ta słynie z trwałości swoich samochodów oraz oszczędności paliwa. Modelami, które budzą szczególne zainteresowanie wśród kierowców, są np. Corolla, Yaris czy RAV4.

  1. Volkswagen

Volkswagen jest niemiecką marką, która również cieszy się dużym uznaniem kierowców, nie tylko w Europie, ale także w innych częściach świata. Są znane z wysokiej jakości wykonania samochodów oraz szerokiej gamy modeli, od Caddy, przez Polo, Passata po Touarega.

  1. Ford

Ford to kolejna popularna marka samochodowa, która pochodzi z USA. Ta firma słynie przede wszystkim z wydajnych silników oraz wygodnej kabiny pasażerskiej. W modelach, które cieszą się szczególnie dużym zainteresowaniem, są np. Focus, Fiesta czy Mustang.

  1. Hyundai

Hyundai to koreańska marka, która zyskuje na popularności w ostatnich latach. Firma słynie z nowoczesnych technologii, które wykorzystuje w swoich samochodach, jak również z oferowania przystępnych cen. Najnowsze modele tej firmy to m.in. i10, i20 czy Tucson.

Porównanie cech najlepszych marek samochodowych

Przyjrzyjmy się bliżej najważniejszym cechom, jakimi kierują się kierowcy podczas wyboru samochodu. Porównamy tutaj wybrane modele tych czterech marek.

  1. Trwałość i jakość wykonania

Toyota słynie z bardzo trwałych samochodów, którym nie straszne są nawet długie i intensywne użytkowanie. Wymieniając wady marki można zauważyć, że modele Toyoty nie dostosowują się do trendów tak szybko, jakby tego życzył sobie rynek.

Volkswagen od lat słynie z najwyższej jakości wykonania swoich samochodów oraz z dbałości o szczegóły. W niektórych przypadkach auto może już od samego początku sprawiać problemy, co wywołuje spore zniecierpliwienie.

Ford może zawieść pod względem jakości materiałów, wykończenia wnętrza, malowania czy montażu. Jedno jest jednak pewne – kadłub samochodu zawsze będzie wytrzymały i solidny.

Hyundai to marka, która stopniowo zwiększa swoją jakość wykonania samochodów i wynosi model na wyższy poziom. Jedną z największych zalet tej marki jest właśnie przystępna cena w stosunku do jakości oferowanego samochodu.

  1. Wydajność i oszczędność paliwa

Toyota słynie z wydajnych i oszczędnych silników. Jeżeli kierowca dba o regularne serwisy, to samochód będzie eksploatował przez wiele lat bezawaryjnie.

Volkswagen udowadnia, iż w przypadku oszczędzania paliwa hybrydy to nie jedyna opcja. Samochody z tzw. “blue-motion” są wyposażone w turbodąb czy flotę podzespołów do optymalizacji pracy silnika.

Ford, pomimo swych ogromnych silników, radzi sobie ze zużyciem paliwa całkiem nieźle, jednak standardowe 2.0-litrowe jednostki już tak dobrze nie radzą.

Hyundai stosuje różnorodne rozwiązania służące oszczędzaniu paliwa np. stop&start, a także stosuje lekkie materiały w konstrukcji podwozia.

  1. Bezpieczeństwo

Toyota stawia w swoich pojazdach na innowacje bezpieczeństwa np. układ TNGA, a także na technologię Toyoty Safety Sense, która pozwala zminimalizować ryzyko wypadków.

Volkswagen stosuje szereg nowatorskich rozwiązań, wymierzonych w bezpieczeństwo samochodu oraz kierowcy i pasażerów, np. system Emergency Assist czy stosowanie laserowej techniki skanowania na drodze.

Ford swoją siłą w tej kwestii nie jest, ale model B-MAX posiada system dopasowania jazdy do stylu kierowcy.

Hyundai z kolei pochyla się w stronę nowoczesności i skupia się na bezpieczeństwie pasażerów. Nowoczesne rozwiązania bezpieczeństwa to m.in. czujniki martwego pola, system monitoringu przestrzeni bocznej czy asystent parkowania.

Podsumowanie

Z powyższego zestawienia wynika, że każda z czterech marek samochodowych ma swoje mocne i słabe strony. Toyota to marka znana przede wszystkim z trwałości i oszczędności, ale pojawia się u niej brak dostosowania do trendów rynkowych. Volkswagen cieszy się dużym uznaniem dzięki najwyższej jakości wykonania oraz dbałości o szczegóły, ale w niektórych przypadkach samochody mogą przysporzyć problemów od razu po zakupie. Ford stawia przede wszystkim na wykorzystanie wydajnych silników, ale może być krytykowany za słabszą jakość materiałów i wykończenia wnętrz. Hyundai natomiast skupia się na nowoczesnych technologiach, a także na atrakcyjnej cenie oferowanych samochodów.

Podsumowując, każdy kierowca powinien przede wszystkim określić swoje potrzeby i oczekiwania względem samochodu, a dopiero potem podejmować decyzję o zakupie.

Podobne

Tagi